דף הבית  /  שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

כן, לחיוב. הבישול גורם לשינוי במבנה החלבונים של בשר העופות, ומשפר את טיבם ואת ספיגתם. בנוסף לכך, בזמן הבישול חלה ירידה באחוז המים בעוף, ועובדה זאת תורמת אף היא לערכו התזונתי של בשר עוף מבושל.

בשר עוף ובשר הודו מכילים ויטמינים רבים וחשובים, ביניהם ריבופלאבין וחומצה ניקוטינית, הנחוצים לחילוף החומרים בגוף ולתהליכים חיוניים נוספים. מרכיב נוסף בעל חשיבות עצומה, המצוי רק במזונות מן החי וביניהם בשר עופות, הוא ויטמין ; B12 מחסור בויטמין זה עלול לגרום לאנמיה. עד תחילת המאה העשרים הייתה אנמיה מסוג זה גורם המוות לאוכלוסיות גדולות, במיוחד בעולם השלישי.

פורשים נתחי חזה על תבנית, מכינים רוטב ממה שיש בבית: שמן, רוטב סויה, רוטב צ'ילי, פפריקה, שום, מלח – כל החומרים או רק חלק מהם או בתוספת אחרים לפי הטעם, וצולים בתנור על חום גבוה. בדקו מדי פעם מה מצב החזות והפכו את הנתחים למניעת התייבשות.
אפשר לעשות דבר כזה, וזה אפילו טעים: הכינו מרק 'כל בו': הרתיחו מים בסיר גדול, הכניסו ירקות, חלקי עוף וגריסים, ותבלו לפי הטעם.
פשוט עוטפים אותו בשקית נילון או שתיים לפני השימוש. כדאי לכסות גם את משטח החיתוך בשקית נילון, כך תיפטרו מהלכלוך והריח בקלות ובמהירות.
כדי לטשטש את ריח הדגים המורגש לאחר ההפשרה, השרו אותם כחצי שעה במיץ לימון. מיץ לימון יעיל גם להסרת הריח שנדבק בידיים.
בהחלט כן. לכל נתח בשר יש כיוון סיבים מסוים, ויש לתוך אותו בניגוד לכיוון הזה. הסיבה לכך היא פשוטה: ככל שהסיבים בפרוסת בשר יהיו קצרים יותר, יקטן הסיכוי לסיבי בשר שייתקעו בין השיניים. מלבד זאת, חיתוך נגד כיוון הסיבים הופך נתחים קשים לרכים וקלים יותר ללעיסה.

התשובה לשאלה זו תלויה אמנם בחלק הבשר המדובר, אבל בכל מקרה – בשר צריך לבשל הרבה זמן. זה מתחיל ב4-5 שעות, ומגיע לבישול על אש קטנה במשך לילה שלם.

אם יש לכם גוש בשר גדול שמיועד להקפאה אחרי הבישול תוכלו לבשל אותו במשך פחות זמן, לחלק אותו לחלקים לפי הצורך ולהשלים את הבישול לפני ההגשה. (למשל – בתוך סיר החמין של שבוע הבא)

פשטידות, תוספות, מרקים - אין סוף לאפשרויות השימוש של לקט ירקות קפוא. קבלו את האפשרויות המהירות ביותר:

תוספת: אדו בצל, הוסיפו את הלקט, תבלו במלח, פפריקה ופלפל שחור, כסו במים ובשלו כחצי שעה.

עוד תוספת: בשלו בסיר עם מעט(!) מים, מעט שמן, מלח וגבישי שום, בין 20 דקות לחצי שעה.

מרק: הוסיפו לסיר מלא מים ותבלו לפי הטעם.

רצוי שצידו מצופה העור של הדג יפנה כלפי מטה כאשר מכניסים אותו למחבת. לא מומלץ להפוך את הדג יותר מפעם אחת במהלך הטיגון, משום שהוא עלול להתפרק.
Go Top